پایگاه خبری تحلیلی هم نوا / هم صدا با ملت
آبان ۲۵, ۱۳۹۷ / November 16, 2018

ترامپ دیدار آتی با همتای چینی را «سخت» توصیف کرد

رئیس‌جمهور آمریکا در اظهارنظری درباره دیدار هفته آینده خود با همتای چینی خود، این دیدار را «دیداری بسیار سخت» توصیف کرده است

به گزارش هم نوا به نقل از فارس،در ادامه اظهارنظرهای دونالد ترامپ در خصوص مسائل اقتصادی و روابط آمریکا با دیگر کشورها، او این بار درباره دیدار آتی خود با رئیس‌جمهور چین اظهارنظر کرده است.

وزارت خارجه چین روز پنجشنبه(دیروز) خبر داد شی جینپینگ رئیس جمهور این کشور هفته آینده با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا دیدار می‌کند.

بنا بر گزارش رسانه های چینی، قرار است «شی جین پینگ» همتای آمریکایی خود را در ایالت فلوریدای آمریکا در روزهای ۶ و ۷ آوریل ملاقات کند.

دونالد ترامپ در اظهارنظری درباره دیدار آتی خود با رئیس‌جمهور چین و تیم همراه او، به شبکه اجتماعی مورد علاقه خودش رجوع کرد.

رئیس ‌جمهور آمریکا در توئیتر خود نوشت: « ملاقات هفته آینده با چین، یک دیدار خیلی سخت خواهد بود چرا که ما دیگر نمی‌توانیم شاهد کسری گسترده تجاری و از دست رفتن شغل‌هایمان باشیم».

ترامپ در ادامه نوشت: «شرکتهای آمریکایی باید آماده نگاه کردن و جستجو برای جایگزین‌های دیگر باشند».

رئیس جمهور آمریکا که پیشتر در جریان کارزار انتخاباتی و پس از آغاز ریاست جمهوری، چین را به دلیل پایین نگهداشتن عمدی ارزش پول ملی مورد انتقاد قرار داده بود، توضیح بیشتری درباره اینکه منظورش از «جستجو برای جایگزینهای دیگر» چه بوده، ارائه نداد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *