دوشنبه ۳۰ام مهر ۱۳۹۷ , Monday 22nd October 2018

اسفند ۱۵ام, ۱۳۹۵

کد خبر : 112020

ملی گرایان در اوکراین خط آهن با روسیه را بستند

<p id="ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent1_H1">گروهی از ملی گرایان در اوکراین به نشانه اعتراض علیه روسیه راه آهن اصلی به مقصد این کشور را مسدود کرده و مانع از تردد قطارها در مسیر می شوند.</p>

به گزارش هم نوا به نقل از ایرنا، گروه ملی گرایان اوکراینی که تندرو شناخته می شوند با استقرار در ایستگاه راه آهن شهر کونوتوپ در ۷۰ کیلومتری مرز روسیه، قطارها را از هر دو سو متوقف کرده اند.
خبرگزاری روسیا سگودنیا روز یکشنبه نوشت: ملی گرایان اوکراینی اعلام کرده اند که مانع ادامه هر گونه روابط تجاری با روسیه می شوند.
این گروه همچنین از یک ماه پیش صفحه ای در شبکه اجتماعی فیس بوک با عنوان «ستاد جلوگیری از تجارت با اشغالگران» گشوده و بیانیه هایی خود را از طریق آن منتشر می کند.
به نوشته روزنامه روسی، گروه اوکراینی در ایستگاه راه آهن شهر کونوتوپ چندین قطار ازجمله قطارهای حامل ذغال سنگ از روسیه را متوقف کرده است.
اعضای این گروه همچنین اعلام کرده اند که هشت مسیر خط آهن روسیه و اوکراین را مسدود می کنند تا بطور کامل روابط تجاری دو کشور متوقف شود.
گروههای تندرو از یک ماه پیش نیز خط آهن مواصلاتی داخلی با منطقه شرقی دونباس را مسدود کرده و مانع تردد قطارها در این مسیر می شوند که سبب بروز کمبود شدید ذغال سنگ در اوکراین شده است، زیرا بخش عمده آن از دونباس خریداری می شود و به همین دلیل کارخانه های ذوب آهن این کشور دچار مشکل شده اند.
از سال ۲۰۱۴ پس از سقوط حکومت ویکتور یانوکوویچ در اوکراین و روی کار آمدن حکومت طرفدار غرب، روابط این کشور با روسیه بشدت تیره شده و کی یف مسکو را متهم به دخالت می کند.

برچسب‌ها, , ,

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار