چهارشنبه ۲ام آبان ۱۳۹۷ , Wednesday 24th October 2018

اسفند ۱۵ام, ۱۳۹۵

کد خبر : 111975

طرح حمایت از ۶ میلیون نفر نیازمند در کشور/مستمری ۵۰ هزارتومانی پاسخگوی هزینه‌های اقشار آسیب‌پذیر نبود

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با مثبت ارزیابی کردن مصوبه مجلس برای افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی، گفت: به طورحتم افزایش ۵ برابری مستمری‌ها تحول‌آفرین است.

به گزارش هم نوا به نقل از دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم ملکان، سلمان خدادادی در خصوص مصوبه مجلس مبنی بر طرح حمایت از ۶ میلیون نفر نیازمند اظهار داشت: این موضوع از پیشنهادات کمیسیون اجتماعی برای حمایت از مددجویان کمیته امداد و بهزیستی بود که در صحن علنی به تصویب رسید، به طور حتم مستمری مددجویان تحت‌پوشش کمیته امداد و بهزیستی که به طور مجموع ۶ میلیون نفر هستند باید به میزان یک چهارم حقوق مصوب کارگران رسمی کشور افزایش می‌یافت.

نماینده مردم ملکان درمجلس شورای اسلامی افزود: درحال حاضر مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی ۵۰ تا ۶۰ هزار تومان است که با این مصوبه در مجلس میزان مستمری‌ها از ابتدای سال ۹۶ به ۲۰۰ هزار تومان افزایش پیدا می‌کند، بنابراین با این افزایش مددجویان بهتر ازگذشته می‌توانند هزینه‌های زندگی خود را تامین کنند.

وی با بیان اینکه این مصوبه اقدام قابل قبولی برای حمایت از مددجویان بهزیستی و کمیته امداد است، تصریح کرد: خوشبختانه نمایندگان در اقدامی قانونی در برنامه ششم این افزایش مستمری مددجویان را به تصویب رساندند تا بتوان مشکلات مددجویان را افزایش داد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه مستمری ۵۰ تا ۶۰ هزار تومان پاسخگوی نیازهای زندگی نیست، گفت: با مصوبه مجلس میزان مستمری به حد نرمالی افزایش پیدا می‌کند، به طور طبیعی با افزایش ۵ برابری حل مشکلات مددجویان قابل قبول‌تر خواهد بود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، افزود: به طور حتم افزایش مستمری‌ها در زندگی مددجویان تحول آفرین خواهد بود.

برچسب‌ها, ,دیدگاهها (۰)آخرین اخبار