یکشنبه ۲۹ام مهر ۱۳۹۷ , Sunday 21st October 2018

اسفند ۱۵ام, ۱۳۹۵

کد خبر : 111966

برخورد مجلس با موضوع حقوق‌های نجومی منفعلانه و در حد رفع تکلیف بود/مجلس مصوبه حقوق ۲۴ میلیونی را به دلیل فشار افکار عمومی لغو کرد

نماینده مردم تبریز در مجلس با بیان اینکه مجلس مصوبه حقوق ۲۴ میلیونی را به دلیل فشار افکارعمومی لغو کرد، گفت: برخورد مجلس با موضوع حقوق‌های نجومی منفعلانه و در حد رفع تکلیف بود هر چند در آن هم توفیقی نیافت.

به گزارش هم نوا به نقل از فارس احمد علیرضابیگی اظهار کرد: برخورد مجلس با موضوع حقوق‌های نجومی منفعلانه و در حد رفع تکلیف بود هر چند که برای رفع تکلیف هم توفیقی نیافت و عتاب مقام معظم رهبری هم از گله‌مندی ایشان در این خصوص حکایت می‌کند.
وی با اشاره به ارجاع موضوع به دیوان محاسبات افزود: با افزایش سقف احتساب حقوق‌های نجومی بر مبنای ۲۰۰ میلیون تومان و کاستن از دامنه مدیران نجومی بگیر، مخالفت با شفافیت حقوقی مدیران و مقامات و آخرین ماجرا رسمیت بخشیدن به حقوق ۲۴ میلیونی به بهانه رفع ایراد به شورای نگهبان به هیچ عنوان سزاوار خانه ملت نبود.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رئیس مجلس امروز در برابر فشار افکار عمومی نتوانست طاقت بیاورد و پس از صحبت‌های اول صبح که معترضان را به اهانت به ساحت خانه ملت متهم کرد و اقدام مجلس را توجیه کرد، ادامه داد: سرانجام در جلسه صحن علنی بعد از ظهر برای کاستن از فشارهای مجلس مصوبه ۲۴ میلیونی لغو شد و به مصوبه قبلی رجوع کرد؛ هر چند با لغو مصوبه قبلی حقوق ۱۹ میلیون تومانی رسمیت پیدا کرد.
وی افزود: البته بعد از تصویب شورای نگهبان رسمیت موضوع علنی خواهد شد زیرا برخورد شورای نگهبان با موضوع تعیین‌کننده خواهد بود.
بیگی خاطرنشان کرد: بار دیگر افکار عمومی توانست اراده خود به مجلس را تحمیل کند که مشابه آن در تصویب وقف دانشگاه آزاد و عدول از آن پس از فشار افکار عمومی را مشاهده کرده بودیم.
وی در پایان تاکید کرد: ای کاش چنین کمپین پر قدرتی در خصوص حادثه قطار تبریز- مشهد و برخورد تبعیض‌آمیز دولت و مجلس با آن صورت می‌گرفت.

برچسب‌ها, ,دیدگاهها (۰)آخرین اخبار