شنبه ۳۰ام تیر ۱۳۹۷ , Saturday 21st July 2018

اسفند ۱۲ام, ۱۳۹۵

کد خبر : 111627

برقراری روابط با آمریکا، در دستور کار ما نیست

به گزارش هم نوا به نقل از فارس، معاون وزیر خارجه ایران که به ژنو رفته، در اظهاراتی تاکید کرده که تهران به دنبال برقراری روابط با واشنگتن نیست.

«سید عباس عراقچی» که در راس هیاتی برای شرکت در نشست مقامات عالیرتبه اجلاس شورای حقوق بشر به ژنو رفته، در سخنرانی خود در این نشست مواضع جمهوری اسلامی ایران در مسائل حقوق  بشری را تشریح کرد.

معاون امور حقوقی و بین المللی وزیر امور خارجه ایران در حاشیه این نشست، با یک رسانه روس مصاحبه کرد.

عراقچی در مصاحبه با اسپوتنیک تاکید کرد که برقراری روابط بین ایران و آمریکا در دستور کار تهران قرار ندارد.

معاون وزیر خارجه ایران گفت: «ما هنوز هیچ تماسی(با دولت آمریکا) برقرار نکرده‌ایم اما به تماسهایمان در سطح کارشناسی برای اجرای برجام ادامه می دهیم. برقراری روابط با آمریکا، در دستور کار ما نیست».

معاون محمدجواد ظریف در ادامه تاکید کرد که طبق مفاد برجام و کمیسیون مشترک، برقراری برخی ارتباطات در سطح فنی لحاظ شده که برای اجرای توافق هسته ای است.

آقای عراقچی افزود: «در شرایط کنونی اصلا موضوع روابط دوجانبه با آمریکا، مطرح نیست».

معاون وزیر خارجه ایران در این مصاحبه درباره تماسها و مشروتهای مداوم ایران با روسیه به ویژه به دنبال روی کار آمدن دولت ترامپ سخن گفت.

او گفت: «ما قطعا با روسیه در تقریبا همه سطوح، تماسها و مشروتهایی داشته ایم. من اخیرا به مسکو سفر و با همکارم سرگئی ریابکوف(معاون وزیر خارجه) دیدار کردم و ما درباره ابعاد مختلف اجرای برجام به ویژه به دنبال تحولات جدید در آمریکا تبادل نظر کردیم. ما با انها در سطوح کارشناسی هم در ارتباط هستیم. وزرای ما هم مرتب با هم ملاقات میکنند. دفعه آخر در مونیخ ملاقات کردند. ما با روسیه همکاری عالی داریم».

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)داغ ترین خبرها
  • No posts liked yet.
آخرین اخبار