یکشنبه ۲۹ام مهر ۱۳۹۷ , Sunday 21st October 2018

بهمن ۳۰ام, ۱۳۹۵

کد خبر : 109613

شرکای تجاری آخوندی پشتیبان انعقاد قراردادهای وزارت راه و شهرسازی

نماینده مردم تبریز مجلس با بیان اینکه شرکای تجاری آقای آخوندی قبل از تصدی پست وزیر راه و شهرسازی پس از انتصاب وی به وزارتخانه منتقل شدند، گفت: فعالیت‌های گذشته خود را حفظ کرده‌اند و اسناد و مدارکی در این زمینه وجود دارد که نشان می‌دهد، این افراد پشتیبان انعقاد قراردادهایی هستند که با وزارت راه و شهرسازی منعقد شده است.

به گزارش هم نوا به نقل از فارس، احمد علیرضابیگی با اشاره به بررسی استیضاح وزیر راه و شهرسازی در نشست فردای صحن علنی اظهار داشت: استیضاح وزیر راه و شهرسازی شده در عرصه‌های مختلف قابل بحث است، که بیشتر آن به مشکلات مسکن مهر بر می‌گردد، ساخت بیش از ۴ میلیون مسکن مهر در برنامه دولت وجود داشته و بر مبنای قانون مسکن مهر باید ساخت آنها صورت می‌گرفته است.

نماینده مردم تبریز،آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه یک حدود هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی با پیشرفت ۷۵ درصدی به دولت یازدهم منقل شده است،افزود: در ابتدای کار دولت یازدهم ،آخوندی در زمان رای اعتماد متعهد شده که این پروژه را به پایان برساند و خودش را از بانیان این طرح معرفی کرده است.

پس از گذشت سه سال احداث حدود ۵۰۰ هزار واحد مسکن مهر پایان نیافته است

علیرضابیگی ادامه داد:متاسفانه پس از گذشت سه سال حدود ۵۰۰ هزار واحد مسکونی مسکن مهر به صورت فروش اقساطی به مردم واگذار شده، اما در عین حال فعالیت احداث خاتمه نیافته است و مردم اقساط واحدهایی را پرداخت می کنند که هنوز درآن واحدها سکنی نگزیده‌اند.

وی با بیان اینکه دربافت فرسوده مشکلات زیادی وجود دارد، یادآور شد: دولت دهم درباره بافت فرسوده اهتمام کمی از خود نشان داد و دولت یازدهم علی رغم طرحی که درجلسه رای اعتماد خود مطرح کرد، اتفاق خاصی در این زمینه رخ نداد.

کاهش تعداد ساخت واحدهای مسکونی مسکن روستایی از ۲۰۰ هزار واحد به ۳۰ هزار واحد در سال

علیرضابیگی افزود:در دولت یازدهم تعداد واحدهای مسکونی مسکن روستایی از ۲۰۰ هزار واحد به ۳۰ هزار واحد در سال کاهش پیدا کرده است،در حالی که برمبنای برنامه پنجم توسعه باید مقاوم سازی ۲۰۰ هزارواحد عملیاتی می‌شد.

وی با بیان اینکه شرکای تجاری آقای آخوندی قبل از تصدی پست وزیر راه و شهرسازی پس از انتصاب وی به وزارتخانه منتقل شدند،افزود: فعالیت‌های گذشته خود را حفظ کرده‌اند و اسناد و مدارکی در این زمینه وجود دارد که نشان می‌دهد، این افراد پشتیبان انعقاد قراردادهایی هستند که با وزارت راه و شهرسازی منعقد شده است.

 بی‌کفایتی راه آهن حادثه قطار مسافربری تبریز_ مشهد را رقم زد

علیرضابیگی با اشاره به اینکه حادثه قطار تبریز-مشهد و جان باختن تعداد زیادی از هموطنان نمایندگان آذربایجان را مصمم به استیضاح آخوندی کرده است، ادامه داد: در فاجعه منا جمع زیادی از ایرانیان جان باختند و به واسطه همین بی‌کفایتی از جانب مردم ایران افرادی شناحته شدند، که لیاقت خدمت به حجاج بیت‌الله الحرام را ندارند.

وی با بیان اینکه حادثه قطار برای مردمانی که با هزار عشق، آرزوی حرم ثامن الحجج امام رضا(ع) را داشتند، به واسطه بی‌تدبیری و بی‌کفایتی راه آهن جمهوری اسلامی ایران اتفاق افتاد، حدود ۵۰ نفر از هموطنان جان باختند، اظهارکرد: اقداماتی که باید پیش از حادثه صورت می گرفت که خسارات و تلفات جانی کاهش می یافت و همچنین اقدامات ایمنی و امدادی پس از حادثه،سبب شد که اعتمادعمومی نسبت به کارآمدی و توانایی دولت تضعیف شود و موضوع حادثه قطار درجلسه استیضاح مطرح می شود .

مدارکی در مورد نقش فرزند وزیر راه و شهرسازی وجود دارد

علیرضا بیگی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری از نمایندگان مجلس در دوره دهم مطالبه داشتند که بدون هیچ اغماضی موضوعات را از بعد نظارتی با جدیت پیگیری کنند، افزود:با ریشه یابی مشکلات باید از تکرار چین حوادث مشابهی جلوگیری کرد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:در مورد نقش فرزند وزیر راه و شهرسازی مدارکی وجود دارد، که در زمان خود ارائه می‌شود.

برچسب‌ها, , , , ,دیدگاهها (۰)آخرین اخبار