پایگاه خبری تحلیلی هم نوا / هم صدا با ملت
آبان ۲۲, ۱۳۹۷ / November 13, 2018

شورای بدون تنش

شورای چهارم روزی که انتخاب شهردار را در دستور کارش داشت، اصلا تنش نداشت. تنها هشت نفر با آمدن شهردار جدید مخالف بودند. اگر اینها می شدند نه نفر تنش ایجاد می شد! طوری برنامه‌ریزی شده بود که نه نفر نشود و انتخاب شهردار بدون تنش برگزار شود که شد.

سیدرضا علوی 

اشاره ـ دبیری (رییس شورای شهر): شورای چهارم کمترین تنش را داشته است! (نشست مطبوعاتی8/8/95)

قبل از سال پنجاه و هفت مستاجر بودیم، دو تا اتاق کوچک داشتیم و پنج نفر شامل خودمان و مادر بزرگ و همیشه خدا چند تا مهمان و البته کمبود جا!  رختخواب من و اخوی همجوار بود. لاجرم به علت تنگی جا در خواب‌های شباهنگام گاهی اوقات دست من به صورت او می خورد و بیدارش می کرد و گاهی هم بر عکس دست او می خورد، من بیدار می شدم. دو نصف شب از خواب ناخواسته  بلند می شدیم و به عنوان اعتراض با دیگری کتک کاری شروع می شد، من بزن و او بزن! منتها بدون تنش طوری که صدای‌مان را حتی مادر (نزدیکترین فردبه ما) هم نمی شنید، بعد از این‌که سیر کتک کاری می کردیم می خوابیدیم و تنها نشانه درگیری کبودی های صورت بود که بعدا بر حسب تجربه یاد گرفتیم که به پهلوی هم  ضربه بزنیم تا کبودی مشخص نشود و کسی متوجه تنش شبانه ما نشود.

اما بعد… شورای چهارم روزی که انتخاب شهردار را در دستور کارش داشت، اصلا تنش نداشت. تنها هشت نفر با آمدن شهردار جدید مخالف بودند. اگر اینها می شدند نه نفر تنش ایجاد می شد! طوری برنامه‌ریزی شده بود که نه نفر نشود و انتخاب شهردار بدون تنش برگزار شود که شد.

در شورای چهارم تنها چهار نفر از اعضای شورا بازداشت و کیفر خواست علیه آنها صادر شد. چهار نفر معمول عرف است. کدام عرف؟ مگر ما شهر اولین ها نیستیم عرف را ما بنا می‌گذاریم. اگر می شد پنج نفر تنش ایجاد می شد. اینها رفتند و خیر دیدند و برگشتند اگر بر نمی گشتند تنش ایجاد می شد! این بازداشت‌ها ذاتا خیر هم داشت درتمام دنیا اسم شهر تبریز رفت روی به اصطلاح تلکس خبرگزاری ها و مطرح شد. از بی بی سی بگیر بیا تا صدای نحس امریکا و ده ها رسانه دیگر. تا قبل از این شورا، هیچ وقت نام تبریز اینگونه مطرح نشده بود مگر ما درتبریز 2018 دنبال چه هستیم ؟ نام تبریز مطرح شود خوب این‌ بزرگواران کردند.

در همین شورا معاون شهردار و خیل عظیم کارمندان عالی رتبه شهرداری بازداشت و باز خواست شدند. اگر دو نفر از معاونین شهرداری گرفتار می شد تنش ایجاد می شد. خدا را شکر شد که دو نفر گرفتار قانون نشد و فقط اول و آخر یک نفر بود. که اگر غیر این بود آن وقت مصیبت می شد و تنشی بوجود می آمد ناگفتنی! درایت شد بغایت در این زمینه!

در همین شورای چهارم بود که سه نفر از شهرداران مناطق بازداشت شدند. فکر کنید اگر به جای سه نفر چهار نفر بود چه تنشی ایجاد می شد! خدا را شکر این هم با درایت رئیس مجرب به تنش نینجامید.

 در این شورا  بود که میکروفون عضو شورا قطع شد والا تنش ایجاد می شد. در این شورا بود که عضو شورا در صحن علنی نمایشگاه گذاشت که اگر نمی گذاشت تنش ایجاد می شد .

در همین شورا بود که فرماندار محترم علیه ریاست  محترم شورا شکایت به حل اختلاف برد و حل اختلاف رئیس را توبیخ همراه با درج در پرونده کرد که  اگر این چنین نبود که تنش ایجاد می شد. این از درایت رئیس شورا بود که توبیخ را به جان خرید تا پروازهای خارجی  محلی از اعراب نباشد.

 هنوز هم شورا روزهای یکشنبه برگزار می شود. خدا را شکر ساندیس به اندازه کافی روی میزها هست که هر کس خواست بر دارد و در کیف خودش بگذارد و به خاطر  کمبود ساندیس تنش ایجاد نشود!

در همین دوره بود که شهرداری بنا به گفته عضو  محترم شورا  کلی بدهی بالا آورد. بالا آوردن بدهی که تنش نیست. تازه بدهی به بانک های دولتی ایجاد تنش می کند نه بدهی به بانک شهری. و خلاصه این دوره از شورا در کمال آرامش و امنیت بود و خواهد بود تا زمانی که ما بسان کبک هستیم!

 جا دارد همین الان با ریاست محترم شورا هم صدا شده و بخوانی:

همه چی آرومه تو به من دل بستی

این چقدر خوبه که تو کنارم هستی

همه چی آرومه غصه ها خوابیدن

شک نداری دیگه ،تو به احساس من

همه چی آرومه من چقد خوشحالم

من چقد خوشبختم همه چی آرومه

منبع: هفته نامه آذرپیام 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *