پایگاه خبری - تحلیلی هم‌نوا

تیر ۲۵, ۱۳۹۸ / July 16, 2019

سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی خبر داد؛

ورود بیش از یک میلیون و ۲۳۸ هزار زائر به مشهد

سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی گفت: بیش از یک میلیون و ۲۳۸ هزار زائر طی روزهای ۲۵ تا ۲۷ اسفند به مشهد وارد شده اند.

به گزارش همنوا به نقل از مهر مهدی فروزان ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران در محل استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: طبق آمار ثبت شده از ۲۵ تا ۲۷ اسفند سال جاری یک میلیون و ۲۳۸ هزار و ۹۹۹ نفر به مشهد وارد شده‌اند که در مقایسه با سال گذشته، ۲.۷ درصد افزایش دارد.

وی افزود: از این تعداد ۱۰۸ هزار و ۶۹۵ نفر با حمل و نقل جاده‌ای و عمومی به مشهد وارد شده‌اند که در مقایسه با سال قبل، ۶.۷ درصد رشد داشته است. همچنین ۶۱ هزار و ۶۲۹ نفر از این افراد نیز با قطار به مشهد سفر کرده‌اند که با رشد ۶ دهم درصدی همراه بوده است و آمار زائرانی که از طریق فرودگاه به مشهد وارد شده‌اند نیز ۳۰ هزار و ۱۵۹۵ نفر بوده که این آمار در مقایسه با سال گذشته ۲۱ درصد کاهش دارد.

مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: زائران و مسافرانی که با وسایل نقلیه شخصی خود در روزهای ۲۵ تا ۲۷ اسفند ماه به مشهد وارد شده‌اند نیز یک میلیون و ۳۸ هزار و ۵۱۶ نفر می‌باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با رشد ۳.۳ درصدی مواجه بوده است.

وی افزود: در ارتباط با آمار ورودی زائرین به استان نیز حدود یک میلیون و ۸۷۷ هزار و ۱۰۹ نفراز ۲۵ تا ۲۷ اسفند وارد شده‌اند که این میزان ورود زائر و گردشگر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۶ دهم درصد رشد دارد.

مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی ادامه داد: ۱۶۱ هزار و ۶۴۸ نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده‌ای و عمومی به استان وارد شده‌اند و ۶۱ هزار و ۶۲۹ نفر از این افراد نیز با قطار به استان سفر کرده‌اند و آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه‌ها به استان وارد شده‌اند نیز ۳۰ هزار و ۲۵۲ نفر بوده است.

سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی تاکید کرد: زائران و مسافرانی که با وسایل نقلیه شخصی خود از روز ۲۵ تا ۲۷ اسفند ماه به استان وارد شده‌اند هم یک میلیون ۶۲۳ هزار و ۵۸۰ نفر بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب