پایگاه خبری - تحلیلی هم‌نوا

خرداد ۳, ۱۳۹۸ / May 24, 2019

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی:

هنرمندان جمهوری آذربایجان و آذربایجان‌شرقی آثار مشترکی در عرصه‌‌های جهانی تولید کنند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی خواستار تولید آثار مشترک هنری توسط هنرمندان جمهوری آذربایجان و آذربایجان‌شرقی برای ارائه در عرصه‌های جهانی شد.
“به گزارش همنوا به نقل از ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، محمد محمدپور در دیدار با سرکنسول  جمهوری آذربایجان، با تاکید بر ظرفیت‌های فرهنگی و هنری آذربایجان‌‌شرقی،‌ گفت: آذربایجان شرقی زمینه‌های زیادی برای گسترش همکاری‌‌ها با جمهوری آذربایجان دارد که می‌توان حوزه‌ی فرهنگ و هنر را بهترین و گسترده‌ترین بستر برای این تعاملات عنوان کرد.
وی، به برخی اشتراکات فرهنگی و مذهبی میان دو کشور اشاره کرد و گفت: با تقویت همکاری‌ها و تبادلات فرهنگی و هنری و هم‌افزایی بیش از پیش می‌توانیم به دستاوردهای جدیدی در این حوزه  دست یابیم.
محمدپور، با تاکید بر وجوه مشترک فرهنگی میان مردم جمهوری آذربایجان و آذربایجان‌شرقی و همچنین قابلیت‌های فرهنگی و هنری فراوان، خواستار تعامل و هم‌افزایی بیش از پیش میان هنرمندان رشته‌های مختلف و تولید آثار مشترک برای ارائه در عرصه‌های بین‌المللی شد.
وی،‌ در ادامه به تنوع حوزه ماموریتی اداره کل اشاره کرد و گفت: آذربایجان‌شرقی از پتانسیل غنی و سرشاری در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری برخوردار بوده و آمادگی همکاری‌ها گسترده‌ای را در این حوزه‌ها دارد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همچنین از برگزاری چندین برنامه‌ی فرهنگی و هنری بین‌المللی در تبریز خبر داد و گفت: فراخوان جشنواره‌های خوشنویسی میرعلی تبریزی، شعر پروین اعتصامی، نگارگری سلطان محمد نقاش و چندین برنامه‌ی دیگر که در تبریز در حال برگزاری است و از هنرمندان جمهوری آذربایجان نیز دعوت می‌کنیم با ارسال آثار خود در این رویداد‌ها حضور یابند.
وی، از آمادگی این اداره کل برای ایجاد زمینه جهت تعاملات فرهنگی و هنری میان دو کشور خبر داد.
سرکنسول جمهوری آذربایجان در تبریز نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه آماده همکاری دوجانبه و ایجاد فضا برای هنرمندان تبریز در جمهوری آذربایجان‌ هستیم خواستار گسترش مناسبات فرهنگی و هنری میان دو کشور شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب