پایگاه خبری - تحلیلی هم‌نوا

خرداد ۲۷, ۱۳۹۸ / June 17, 2019

نماز اولویت اصلی برنامه های فرهنگی مدارس باشد

رئیس ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی اقامه نماز را اولویت اصلی برنامه های فرهنگی مدارس عنوان کرد و بر ضرورت ایجاد زیرساختها و بسترسازی مناسب برای اقامه نماز در مدارس تأکید کرد.
به گزارش همنوا به نقل از ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، اسداله ضیایی در جلسه شورای اقامه نماز شهرستان هریس یکی از وظایف اصلی آموزش و پرورش را تربیت و آموزش مفاهیم قرآنی و اقامه نماز برای بچه ها و جوانان سنین پایین جامعه برشمرد و افزود:  باید تمام مدیران و معلمین فرهنگی و پرورشی بچه ها را از سنین کم با نماز و قرآن آشنا سازند تا در آینده دچار مشکل نشوند.
ضیایی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه توجه به نماز در آموزش و پرورش گفت: مسئولان آموزش و پرورش باید به فریضه نماز و اقامه نماز اول وقت در مدارس توجه ویژه نمایند.
وی در ادامه ماه مبارک رمضان را فرصتی مناسب برای آموزش و یاددادن نماز و قرآن خوانی در بین بچه ها و جوانان برشمرد و افزود: این فرصت را باید قدر بدانیم و در این ماه مبارک بچه ها و جوانان را بیشتر با نماز و قرآن خوانی آشنا کنیم.
ضیایی در پایان خواستار توجه ویژه به نشست های دانش آموزی در خصوص نماز و قرآن خوانی، رسیدگی به مراکز و مکانهای بهداشتی و نمازخانه های مدارس و پارکها در هریس شد.
حجت الاسلام قهرمان احمدی امام جمعه هریس نیز در ادامه این مراسم ضمن تأکید بر اقامه نماز اول وقت در ادارات و مدارس، از مدیر آموزش و پرورش شهرستان خواست اولویت اصلی در تربیت بچه ها و جوانان در مدارس را آموزش نماز و نمازخوانی قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب