پایگاه خبری - تحلیلی هم‌نوا

بهمن ۲, ۱۳۹۷ / January 22, 2019

نجات ۴۷ کوهنورد و ۲۶ خودروی گرفتار برف در آذربایجان شرقی

امدادرسانان جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی شب گذشته 47 کوهنورد گرفتار در برف و یخبندان ارتفاعات استان و نیز سرنشینان 26 خودروی گرفتار در مسیر روستایی اسپیران - گلوجه را نجات دادند.

به گزارش همنوا به نقل از ایرنا امدادگران هلال احمر شهرستان شبستر، پس از دریافت گزارشی از مرکز کنترل و هماهنگی عملیات های امدادی معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی مبنی بر گرفتاری ۴۶کوهنورد در ارتفاعات علمدار شهر تسوج، حوالی ساعت ۱۹ عصر جمعه به محل فوق اعزام شدند و پس از چند ساعت عملیات، گرفتارشدگان را نجات دادند.
این افراد از ساعات ظهر روز گذشته در ارتفاعات علمدار روستای الماس شهر تسوج گرفتار شده بودند که تیم‌های امدادی جمعیت هلال احمر در میان برف و کولاک نسبت به یافتن، انتقال و اسکان آنها در مسجد روستای الماس اقدام کردند.
همچنین در عملیات دیگری، جوان ۳۰ ساله ای که شب گذشته در ارتفاعات میشو در شهرستان مرند مفقود و گرفتار برف و بوران شده بود، توسط امدادگران این جمعیت پیدا و نجات یافت.
تیم های امداد و نجات هلال احمر که بلافاصله پس از دریافت اطلاعت و گزارش مربوطه به ارتفاعات میشو اعزام شده بود، خواستار روشن کردن چراغ قوه توسط جوان گمشده شدند و با وجود تاریکی شب و بارش سنگین برف و کولاک شدید همراه با مه غلیظ و صعب العبور بودن ارتفاعات، توانستند پس از پنج ساعت عملیات جسستجو، جوان گمشده را پیدا کنند.

** نجات سرنشینان ۲۶ خودری از کولاک در مسیر روستایی اسپیران- گلوجه
همچنین به دنبال تغییر شرایط آب و هوایی در آذربایجان شرقی که با برف و کولاک و کاهش دما همراه است، با کمک نیروهای راهداری و سایر دستگاه‌های امدادرسان تعداد ۲۶ خودروی گرفتار در برف و کولاک در محور روستایی اسپیران به گلوجه در شهر تبریز نجات یافتند.
این خودروها با ۷۸ سرنشین در محور تبریز اسپیران به طرف گلوجه حوالی ساعت ۱۷ عصر جمعه در برف و کولاک گرفتار شده بودند که بلافاصله تیم‌های امدادی جمعیت هلال احمر استان با کمک سایر دستگاه‌های امدادرسان و راهداری به محل اعزام و نسبت به رهاسازی خودروهای گرفتار در برف و کولاک اقدام کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب