پایگاه خبری - تحلیلی هم‌نوا

خرداد ۲۸, ۱۳۹۸ / June 18, 2019

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌ شرقی مطرح کرد

موسسات فرهنگی، مناسب‌ترین جایگزین دولت برای تصدی‌گری امور فرهنگی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: موسسات فرهنگی و هنری بهترین جایگزین دولت، برای تصدی‌گری فعالیت‌های فرهنگی و هنری محسوب می‌شوند و با وجود موسسات فرهنگی توانمند و پتانسیل غنی این موسسات، هدف یاد شده، دست یافتنی است.
به گزارش همنوا به نقل از ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، محمد محمدپور با اشاره به سیاست‌های دولت مبنی بر واسپاری امور به مردم، گفت: موسسات فرهنگی به عنوان یکی از اصلی‌ترین ارائه کنندگان کالا و خدمات فرهنگی، باید تمهیدی بیاندیشند تا ذائقه‌ی مردم در تولیدات و مصارف فرهنگی در جهت گسترش آن تغییر یابد و تولید در بخش فرهنگ و هنر رونق گیرد.
محمدپور افزود: حوزه‌ی فرهنگ و هنر هزینه‌بر نیست بلکه حوزه‌ی ثروت‌خیز و بهترین جایگزین برای سایر منابع درآمدی است و موسسات فرهنگی و هنری می‌توانند با ارائه‌ی ایده‌های خلاقانه و روزآمد فرهنگ و هنر را به یک جریان ثروت‌خیز در جامعه تبدیل کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین بر لزوم عمومی‌سازی فرهنگ و هنر و خارج کردن آن از دایره‌ی نخبگانی تاکید کرد و گفت: موسسات چون هم در تعامل با دولت هستند و هم از سویی تشکلی مردمی محسوب می‌شوند باید در ایجاد زمینه برای تسهیل دسترسی مردم به تولیدات و خدمات فرهنگی و هنری تلاش نمایند و فرهنگ و هنر را عمومی‌سازی کنند.
وی با اشاره به اهمیت موسسات فرهنگی در رشد و بالندگی زیر ساخت های فرهنگی یک جامعه،  تاکید کرد: موسسات فرهنگی در برنامه‌های راهبردی و سیاست‌های ما جایگاه مهمی دارند و می‌توانند نقش موثری را در توسعه‌ی فرهنگی بر عهده گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب