پایگاه خبری - تحلیلی هم‌نوا

خرداد ۲۸, ۱۳۹۸ / June 18, 2019

مدال طلا بر گردان تکواندوکار آذربایجان شرقی

تکواندوکار آذربایجان‌شرقی در مسابقات گرندپری به مدال طلا دست یافت.

به گزارش همنوا به نقل از فارس در اولین مرحله مسابقات گرندپری ۲۰۱۹ رم، میرهاشم حسینی تکواندوکار شایسته میانه‌ای تیم ملی ایران به مدال طلا دست یافت.

حسینی ابتدا تکواندوکار آمریکا را با نتیجه ۲۸ بر ۵ مغلوب کرده و در دور دوم در رقابت نزدیک با نتیجه ۱۱ بر ۱۰ از سد “دیوال”  از کشور برزیل عبور کرد.

“برسیس” تکواندوکار کشور کرواسی سومین حریف میرهاشم حسینی بود که این رقابت در پایان با نتیجه ۲۷ بر ۷ به سود نماینده ایران به اتمام رسید.

تکواندوکار میانه‌ای تیم ملی کشور که مدالش قطعی شده بود در مرحله نیمه‌نهایی برابر «شوای ژآئو» چینی قهرمان المپیک ریو ۲۰۱۶، دارنده ۲ طلا و برنز قهرمانی جهانی، برنز قهرمانی آسیا، ۲ نقره و برنز گرندپری و نقره گرنداسلم قرار گرفت و به پیروزی قاطع ۱۷ بر ۷ دست یافت.

حسینی در فینال این رقابت‌ها برای کسب مدال طلا به مصاف «دای هون لی» تکواندوکار پرافتخار کره‌جنوبی نایب قهرمان المپیک ۲۰۱۲ و برنز المپیک ۲۰۱۶، طلای قهرمانی جهان ۲۰۱۱، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷، نقره جهانی ۲۰۱۹ رفته و در یک رقابت نزدیک و تماشایی با نتیجه ۱۳ بر ۱۱ به برتری دست یافته و به مدال طلا مسابقات گرندپری دست یافت.

حسینی یکی از پرامیدترین تکواندوکاران کشورمان برای حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو و کسب مدال این مسابقات است که ماه گذشته به دلیل کارشکنی سفارت انگلیس در صدور ویزا، از حضور در مسابقات جهانی منچستر بازماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب