پایگاه خبری - تحلیلی هم‌نوا

اردیبهشت ۵, ۱۳۹۸ / April 25, 2019

فرانسه، آمریکا را به اقدام برای بی ثبات کردن خاورمیانه متهم کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه با انتقاد از تصمیم « دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در قراردادن نام سپاه پاسداران یکی نیروهای رسمی مسلح ایران درفهرست گروه های تروریستی، آمریکا را به اقدام برای بی ثبات کردن خاورمیانه متهم کرد.

ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه نوشت: «اگنس وان درمال » سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در کنفرانسی خبری ازسیاست های ترامپ انتقاد کرد و از آمریکا خواست که به تنش ها در غرب آسیا دامن نزند.
«وان درمال »با بیان اینکه به حمایت از برجام تا زمانی‌که ایران تعهداتش را اجرا کند ادامه خواهیم داد، حفظ برجام را برای صلح بین المللی ضروری دانست.
وی تاکید کرد:منطقه غرب آسیا بیشتر از هر زمانی دیگر نیازمند توجه به صلح و ثبات است.
دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا روز دوشنبه(۱۹ فروردین ۱۳۹۸) اعلام کرد که واشنگتن، سپاه را یک سازمان تروریستی خارجی در نظر گرفته است.
ترامپ در بیانیه ای که از سوی کاخ سفید منتشر شد، گفت: من امروز بطور رسمی اعلام می کنم که دولت من قصد دارد بر اساس بند شماره ۲۱۹ از ‘قانون مهاجرت و ملیت’ ، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران از جمله سپاه قدس را به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی اعلام کند .
محمد جواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی در پی اعلام این تصمیم ، در نامه ای به رییس جمهوری و رییس شورای عالی امنیت ملی پیشنهاد کرد که شورای عالی امنیت ملی نیروهای نظامی آمریکا در منطقه غرب آسیا موسوم به ‘سنتکام ‘را در فهرست گروه های تروریستی قرار دهد.
به دنبال اقدام خصمانه آمریکا، شورای عالی امنیت ملی ایران در اقدامی متقابل، دولت آمریکا را حامی تروریسم و سنتکام را گروه تروریستی معرفی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب