پایگاه خبری - تحلیلی هم‌نوا

بهمن ۲, ۱۳۹۷ / January 22, 2019

سیزدهمین المپیاد ملی فرش در تبریز برگزار می شود

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: سیزدهمین دوره المپیاد ملی فرش دستباف روزهای ششم تا نهم اسفند سال جاری در تبریز برگزار می شود.

به گزارش همنوا به نقل از ایرنا، غلامعلی راستی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این المپیاد با همکاری مرکز ملی فرش ایران، دانشگاه هنر اسلامی تبریز و سازمان صنعت معدن و تجارت استان با حضور اساتید، هنرجویان و دانشجویان رشته فرش از دانشگاه های سراسر کشور به مدت ۳ روز برگزار می شود.
وی اظهار داشت: هنرجویان در ۳ رشته طراحی، بافت و مواد اولیه و رنگرزی و دانشجویان نیز در ۴ رشته طراحی، بافت، مواد اولیه و رنگرزی و مرمت در این المپیاد شرکت می کنند.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی، ایجاد انگیزه به منظور تحصیل علوم و افزایش مهارت هنرجویان و دانشجویان رشته فرش، ارزیابی توان علمی هنرجویان و دانشجویان، شناسایی هنرجویان مستعد در سطح ملی و آشنایی بیشتر جامعه با فرش دستبافت را از عمده اهداف برگزاری این المپیاد اعلام کرد.
راستی ادامه داد: این رویداد علمی و فرهنگی در بین ۲۰۰ نفر از راه یافتگان مرحله کشوری و با حضور داوران مجرب و منتخب برگزار و از نفرات برتر هر بخش با اهدای جوایز قدردانی می شود.
آذربایجان شرقی از قطب های مهم تولید و صادرات فرش است، به طوری که ۳۵ درصد فرش صادراتی ایران و بیش از ۵۰ درصد مواد اولیه فرش های صادراتی کشور در این استان تولید می شود.
حدود ۲۰۰ هزار نفر در آذربایجان شرقی در حوزه فرش مشعول اند و بیش از ۵۰۰ هزار نفر در استان به صورت مستقیم و غیرمستقیم از این صنعت ارتزاق می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب