پایگاه خبری - تحلیلی هم‌نوا

خرداد ۲۸, ۱۳۹۸ / June 18, 2019

شهردار تبریز:

رقبا می‌خواهند برند فرش دستباف را از تبریز بگیرند

ایرج شهین باهر اظهار داشت: تبریز در سطح جهانی رقبایی دارد که می‌خواهند برند فرش دستباف را از اختیار تبریز و ایران خارج کنند و با این شرایط مسئولان باید اقداماتی اساسی انجام دهند تا این میراث ارزشمند که از گذشتگان به دست ما رسیده است را برای تبریز حفظ کنیم.

به گزارش همنوا به نقل از مهر عصر روز دوشنبه با حضور استاندار آذربایجان شرقی، شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر تبریز، آئین رونمایی از پوستر نخستین نمایشگاه بین المللی فرش دستباف در تبریز برگزار شد.

ایرج شهین باهر در این مراسم اظهار داشت: تبریز در سطح جهانی رقبایی دارد که می‌خواهند برند فرش دستباف را از اختیار تبریز و ایران خارج کنند و با این شرایط مسئولان باید اقداماتی اساسی انجام دهند تا این میراث ارزشمند که از گذشتگان به دست ما رسیده است را برای تبریز حفظ کنیم.

وی با بیان اینکه برخی از فعالان حوزه فرش به بازارهای جدید و پیشرفته این حوزه بی توجهی می‌کنند، افزود: این بی توجهی‌ها در کنار تبلیغات ناکافی، عنوان پایتختی فرش دستبافت تبریز در جهان را به حاشیه رانده است.

شهین باهر با بیان اینکه هم اکنون فرش ایران در جهان با نام اصفهان و کرمان شناخته می‌شود، گفت: در شرایط فعلی که مشکلاتی اعم از تولید، اشتغال و اقتصاد داریم، فرش تبریز می‌تواند بهترین فرصت و فضا برای رفع این مشکلات باشد.

شهردار تبریز با تاکید بر اینکه فرش تبریز در رونق و تحول اقتصادی منطقه تأثیر زیادی دارد، گفت: مجریان برگزاری نمایشگاه بین المللی فرش دستبافت تبریز باید وزارت امور خارجه را وارد عرصه کرده و زمینه حضور سفرا، نمایندگان بخش‌های خصوصی و تجار کشورهای مختلف را در این نمایشگاه فراهم کنند.

شهین باهر با بیان اینکه شهرداری تبریز آماده همکاری با مسئولان برگزاری این نمایشگاه است، ادامه داد: اگر به این محصول بسیار با ارزش توجه کافی شود، اقتصاد آذربایجان شرقی متحول می‌شود.

وی سپس گفت: تبریز پایتخت فرش دستباف جهان است ولی خود ما هم باید به این موضوع اعتقاد داشته باشیم و از این فضای ارزشمند استفاده کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب