پایگاه خبری - تحلیلی هم‌نوا

تیر ۲۵, ۱۳۹۸ / July 16, 2019

امام جمعه تبریز در پیام نوروزی

در سال جدید با توجه به مسائل اخلاقی، سلامت جامعه را افزایش دهیم

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم امروز در پیام نوروزی سال جدید با تبریک فرارسیدن بهار و سال ۹۸ اظهار کرد: امسال به مسائل اخلاقی و معنوی بیشتر توجه شود چراکه اهمیت دادن به این مسائل می‌تواند جامعه را سالم نگه دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم امروز در پیام نوروزی سال جدید با تبریک فرارسیدن بهار و سال ۹۸ اظهار کرد: عید نوروز یعنی روز تازه، تحول و دگرگونی حال و احوال است و عید نوروز یعنی اینکه بتوانیم برنامه‌های جدید را شروع کرده و تحول ایجاد کنیم.

وی افزود: یکی از خصوصیات عید نوروز این است که اصلا در این روزها معصیت نکنیم و از آن باید دوری کنیم از این‌رو در اولین روز سال جدید با خدا عهد ببندیم که گناه نکرده و اعمال خود را محاسبه کنیم و چه اشکالی دارد تا یک دفتر برداشته و هرشب اعمال خود در یک روز را بنویسیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان با تاکید بر اینکه امسال با همه تلخی و شیرینی‌هایش سال موفقیت‌آمیزی برای نظام اسلامی بود، افزود: ایران در این یک سال به موفقیت‌های زیادی مخصوصا در بخش نظامی رسیده است.

وی اضافه کرد:گرچه در داخل برخی مشکلات اعم از اقتصادی در سایه برخی دشمنان و دست‌اندرکاران داخلی وجود دارد ولی همچنان موفقیت‌های زیادی نیز در بخش علم و تولید، فناوری، نظامی و دفاعی کسب شده است.

امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: با اینکه در کشور برخی مشکلات از جمله اقتصادی بود و دشمن همه توطئه‌های خود را انجام داد ولی مردم بزرگ ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان دادند که به نظام خود علاقه دارند.

وی بیان کرد: همه مسوولان و دست‌اندرکاران و مردم دست به دست هم دهیم تا در سال جدید این مشکلات اقتصادی را حل کنیم تا افراد جامعه بیش از این تحت فشار نباشند.

آل‌هاشم تذکرات و فرامین مقام معظم رهبری را لزوم حل مشکلات اقتصادی کشور دانست و گفت: ایشان همیشه به مسوولان و دست‌اندرکاران مربوط برای رعایت کردن الزامات اقتصاد مقاومتی تاکید کرده‌اند و امروز تنها راه نجات کشور توجه به این الزامات مد نظر رهبری می‌باشد.

امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: در سال جدید همه مردم، دانشگاهیان، حوزه‌های علمیه و صاحبان فکر و اندیشه دست به دست هم داده و در تحقق بخشیدن بیانیه گام دوم انقلاب تلاش کنند چراکه این بیانیه یک سخنرانی و پیام معمولی و عادی نبود و منشور ۵۰ ساله انقلاب می‌باشد.

وی ادامه داد: ایجاد امید و امیدواری در جامعه، اثبات ایستادگی روی پای خود به جهانیان و نشان دادن اینکه ما باز هم می‌توانیم با اعتماد به نفس پیش رویم همچنین اعتماد و اعتقاد به جوانان از جمله ملزومات تحقق بخشیدن به بیانیه گام دوم انقلاب است.

آل‌هاشم ابراز کرد: تنها راه نجات کشور اعتماد به جوانان است و البته این به معنای عدم استفاده از سالخوردگان نیست بلکه باید از تجربه آنها استفاده شود و در حقیقت جوانان در صف و پیشکسوتان در ستاد باشند.

وی در پایان گفت: امسال به مسائل اخلاقی و معنوی بیشتر توجه شود چراکه اهمیت دادن به این مسائل می‌تواند جامعه را سالم نگه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب