پایگاه خبری - تحلیلی هم‌نوا

خرداد ۲۸, ۱۳۹۸ / June 18, 2019

رئیس موسسه آموزش عالی نبی اکرم (ص) خبر داد

امکان ادامه تحصیل ناشنوایان از مهر ۹۸ در مقاطع آموزش عالی

رئیس موسسه آموزش عالی نبی اکرم (ص) از فراهم‌سازی زمینه تحصیل ناشنوایان و کم شنوایان از مهر ماه سال جاری در این موسسه آموزش خبر داد و گفت: امضای تفاهم نامه همکاری با کانون ناشنوایان آذربایجان شرقی، فرصت مغتنمی برای خدمت به این قشر از افراد جامعه است.
به گزارش همنوا به نقل از ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، سید محمد رضا میلانی با بیان این مطلب اظهار کرد: جای خالی تحصیل ناشنوایان در مقاطع عالی آموزشی کشور کاملا مشهود بوده و نبود زیر ساخت‌های لازم در نظام آموزش عالی سبب باز ماندن تقریبی ناشنوایان از تحصیل شده است.
وی با اشاره به آغاز همکاری آموزشی و پژوهشی این موسسه آموزش عالی با کانون ناشنوایان استان، اظهار کرد: باید امکان تحصیل در تمام مقاطع آموزش عالی، توانمندسازی و ورود به بازار کار برای ناشنوایان فراهم شود.
محمد رمضانی، مدیرعامل کانون ناشنوایان آذربایجان شرقی نیز امضاء این تفاهم نامه را آغازی برای تحقق حقوق افراد ناشنوا در جامعه دانست و افزود: کانون ناشنوایان به عنوان اولین موسسه تخصصی در سال ۵۷ تشکیل شد و ارتقاء جایگاه ناشنوایان در جامعه در راس اهداف آن قرار داد، اکنون نیز پس از گذشت ۴۰ سال، پیگیری حقوق ناشنوایان را دنبال می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب