پایگاه خبری - تحلیلی هم‌نوا

تیر ۲۶, ۱۳۹۸ / July 17, 2019

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها:

آسمان ایران برای ایرلاین‌های خارجی همچنان امن و به‌صرفه است

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه شرکت‌های هواپیمایی متوجه شدند که آسمان ایران برای عبور همچنان امن و به صرفه است، گفت: در فرودگاه مهرآباد از ساعت 24 تا 6 صبح محدودیت پروازی وجود دارد که در این شرایط فرودگاه امام می تواند مکمل فرودگاه مهرآباد در انجام پروازهای داخلی باشد.

به گزارش همنوا به نقل از ایلنا، سیاوش امیرمکری درباره انتقال برخی از پروازهای داخلی به فرودگاه امام خمینی اظهار داشت: در حال حاضر ظرفیت اعزام و پذیرش در فرودگاه مهرآباد حدود ۱۵ میلیون مسافر در سال است اما فرودگاه امام یک ظرفیت جدیدی را ایجاد کرده که می‌توان از ان استفاده کرد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر در فرودگاه مهرآباد از ساعت ۲۴ تا ۶ صبح محدودیت پروازی وجود دارد که در این شرایط  فرودگاه امام می‌تواند مکمل فرودگاه مهرآباد در انجام پروازهای داخلی باشد.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه مردم  برای خرید بلیت هواپیما از مبدا تهران یا فرودگاه امام حق انتخاب دارند،‌ گفت: قرار نیست که به اجبار یکسری از پروازها به فرودگاه امام منتقل شود. ایرلاین‌های مختلف اگر توانایی تامین هواپیما را داشته باشند، می‌توانند برخی از پروازهای داخلی خود را از فرودگاه امام انجام دهند به ویژه در ساعاتی که در فرودگاه مهرآباد با محدودیت پرواز مواجه هستیم.

امیرمکری با تاکید بر اینکه مخالفتی با انتقال پروازهای داخلی به فرودگاه امام نداشته‌ام، اظهار داشت: موضوع، تقسیم بار مسافر در بین دو فرودگاه است و انتقال برخی از پروازهای  داخلی به فرودگاه امام می‌تواند به نفع مردم باشد.

وی همچنین درباره واگذاری فرودگاه‌ها به استانداری‌ها گفت: اگر استانداری‌ها توان عملیاتی و مالی اداره فرودگاه‌ها را داشته باشند می‌توان در این باره تصمیم گیری کرد. چنانچه استانداری‌ها بتوانند منابع مالی مورد نیاز اداره فرودگاه تامین کنند و از لحاظ عملیاتی هم توان اداره را داشته باشند ما در این خصوص هم مخالفتی نداریم.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران همچنین درباره میزان پروازهای عبوری از آسمان کشورمان گفت: پس از ساقط شدن پهپاد جاسوسی آمریکا میزان پروازهای عبوری از فضای کشور کاهش یافت اما شرکت‌های هواپیمایی متوجه شدند که آسمان ایران کماکان امن و به صرفه است و دوباره میزان پروازهای افزایش یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب